مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر نوید توفیقی راد » آزمایشات تصویربرداری » بهترین مرکز تصویربرداری در ولنجک

بهترین مرکز تصویربرداری در ولنجک

امروزه انتخاب یک مرکز تصویربرداری خوب می‌تواند یکی از دغدغه‌های اصلی مردم باشد. داشتن اطلاعات کافی در مورد یک مرکز سونوگرافی و رادیولوژی خوب به شما کمک می‌کند تا با دید بازتری به انجام این آزمایشات بپردازید.

تصویربرداری چیست؟

تصویربرداری‌های پزشکی روش‌های بازبینی و معاینه‌ی اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن هستند. روش‌های متعددی برای تصویربرداری از اندم های داخلی بدن وجود دارند که در گذشته فقط به تشخیص بیماری کمک می‌کردند اما امروزه بسیاری از این روش‌ها به درمان بیماری نیز می‌پردازند.

چه کسانی در مرکز تصویربرداری کار می‌کنند؟

به کسانی در مرکز تصویربرداری و رادیولوژی کار می‌کنند رادیولوژیست گفته می‌شود. رادیولوژیست به پزشکی گفته می‌شود پس از پایان دوره‌ی پزشک عمومی تحصیلات خود را در رشته رادیولوژی ادامه تحصیل می‌دهد. بهترین رادیولوژیست‌ها به دلیل اطلاعات وسیعی که در مورد تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف دارند و همچنین با استفاده از روش‌های تشخیص و درمانی رادیولوژی می‌توانند در تشخیص اختلالات  و بیماری‌های مختلف به پزشک متخصص کمک شایانی کنند. در مراکز رادیولوژی افرادی به پزشک رادیولوژیست کمک می‌کنند که به آنها تکنسین گفته می‌شود که تخصص این افراد بررسی دوز مناسب دستگاه‌ها است.

دستگاه رادیولوژی

دستگاه های رادیولوژی از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. دستگاه های رادیولوژی با استفاده از پرتوهای اشعه ایکس به تصویر برداری از ناحیه‌ی مورد نظر می‌پردازند. دستگاه‌های رادیولوژی انواع متفاوتی دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

دستگاه رادیوگرافی ساده

دستگاه رادیوگرافی ساده برای ثبت تصاویر ساده استفاده می‌شود. دستگاه رادیوگرافی ساده به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم می‌شود. نوع ثابت این دستگاه در یک اتاق مجزا نصب می‌شود و تکنسین در یک یونیت مجزا تصاویر را ثبت می‌کند. از دستگاه‌های متحرک می‌توان زمانی که امکان حرکت دادن و انتقال بیمار به واحد رادیولوژی وجود ندارد استفاده کرد.

دستگاه‌های پرتو تشخیصی فلوروسکوپی

این دستگاه‌ها برای ثبت تصاویر متحرک از بخش‌های مختلف بدن بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها به دلیل دوز بالای تابش اشعه نسبت به تصویر برداری ساده خطر بیشتری دارند.

دستگاه‌های توموگرافی یا سی تی اسکن، دستگاه ماموگرافی و دستگاه‌های رادیولوژی دندان از دیگر دستگاه‌هایی هستند که در مراکز رادیولوژِی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چرا مرکز تصویربرداری دکتر نوید توفیقی راد؟

دکتر نوید توفیقی راد متخصص رادیولوژی و سونوگرافی دارای بورد اینترونشن هستند و از دانشگاه UCSD امریکا فوق تخصص نورورادیولوژی دارند. دکتر نوید توفیقی راد در مرکز تخصصی خود با استفاده از جدید‌‌ترین تکنیک ها و بهترین روش‌ها به تشخیص بیماری شما می‌پردازند.  وجود بهترین، مجهزترین و دقیق ترین دستگاه‌ها به همراه  پزشک رادیولوژیست حاذق و با سابقه منجر به ارائه‌ی بهترین خدمات در این مرکز می‌شوند.

خدمات اصلی مرکز تصویربرداری دکتر نوید توفیقی راد

*رادیولوژی: رادیولوژی یا علم تصویر برداری یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که در آن با استفاده از انرژی تابشی به تشخیص و درمان بیماری می‌پردازند. رادیولوژی به عنوان تصویربرداری تابشی نیز شناخته می‌شود.

*سی تی اسکن: سی تی اسکن یکی از روش‌های تصویربرداری است که با استفاده از آن می‌توان بافت‌های درون بدن را مشاهده و بررسی کرد. این نوع تصویربرداری برای تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود.

*سونوگرافی: در سونوگرافی با استفاده از امواج با فرکاس بالا اندام‌های داخل بدن را مشاهده می‌کنند. متخصصان معمولا برای مشاهده‌ی قلب، رگ‌های خونی، کلیه‌ها، کبد و سایر اعضای بدن از این نوع تصویربرداری استفاده می‌کنند. همچنین در دوران باردای از این نوع تصویربرداری برای مشاهده‌ی جنین استفاده می‌شود.

*آنژیوگرافی: آنژیوگرافی یکی از پرکاربردترین روش‌ها برای برای تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی، مغزی و عروقی است. پزشک با استفاده از آنژیوگرافی عروق را معاینه می‌کند و عروقی که تنگ یا مسدود شده‌اند را شناسایی می‌کند.

*ماموگرافی: ماموگرافی یک نوع پرتونگاری برای تشخیص بیماری‌های پستان در خانم‌ها است. در این روش از پرتوهای خفیف اشعه‌ی ایکس استفاده می‌شود و برای تشخیص بیماری‌هایی مانند سرطان پستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*درمان تومور کبدی: تومورها در واقع توده‌ای از سلول‌های سرطانی هستند. امروزه استفاده از امواج فراصوت با شدت بالا یکی از روش‌های درمان غیرتهاجمی تومور‌های کبدی است.

*درمان فیبروم رحم: یکی از بیماری‌های رایج در میان بانوان فیبروم رحم است. فیبروم‌ها توده‌های خوش خیمی هستند که در سنین باروری در خانم‌ها شیوع پیدا می‌کنند. استفاده از امواج رادیویی یکی از راه‌های درمان این توده‌ها است.

*درمان واریس: رگ‌هایی واریسی رگ‌های در هم پیچیده و بزرگی هستند که بیشتر در پاها بروز پیدا می‌کنند. استفاده از جریان الکتریکی یکی از روش‌های درمان رگ واریسی است. در این روش دیواره‌های رگ سوزانده می‌شوند و سپس بسته می‌شوند.

روش‌های متعدد تصویربرداری کاربردهای بسیار وسیعی دارند و که علاوه بر تشخیص بیماری می‌توانند به درمان آن نیز بپردازند. مرکز تصویربرداری دکتر توفیقی راد با داشتن کادری مجرب و باسابقه یکی از بهترین مراکز تصویربرداری در تهران است.

دکتر نوید توفیقی راد

دکتر نوید توفیقی راد متخصص رادیولوژی و سونوگرافی دارای بورد تخصصی رادیولوژی-اینترونشن هستند و از دانشگاه UCSD امریکا، فلوشیپ فوق تخصصی نورورادیولوژی دارند. از خدمات ایشان می توان به رادیولوژی، انواع سونوگرافی،آنژیوگرافی، ماموگرافی، درمان تومورهای کبدی، درمان فیبروم رحم و سایز حوزه های مرتبط اشاره کرد. همچنین ایشان با تکیه بر جدید ترین تکنیک ها بهترین روش های درمانی را برای درمان واریس به کار می برند.
مقالات مرتبط
سونوگرافی NT چیست و چه کاربردهایی دارد

سونوگرافی NT چیست و چه کاربردهایی دارد

سونوگرافی NT بین هفته یازدهم تا چهاردهم بارداری انجام می شود که در این هنگام ابعاد جنین بین 45 تا 84 میلی متر می باشد. پشت گردن تمام جنین ها مایع شفافی وجود...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =